Wywiad

7. Czy gra była testowana? Jeśli tak, to w jakiś sposób i ile razy?

W styczniu minie rok od momentu kiedy pojawił się pomysł i pierwsze karty. Ostatnie pół roku poświęciłem na spotkania z użytkownikami. W sumie było ich 18. Odwiedziłem 4 firmy oraz odbyłem serię spotkań w ramach różnych wydarzeń branżowych, czy to na konferencjach czy też w ramach spotkań zwinnych społeczności. Przeprowadziłem też badanie ankietowe, które zamierzam kontynuować. Szacuję, że do tej pory około 500 osób miało okazję wypróbować Kompas Utture.

W dwóch, z wcześniej wspomnianych, firmach przeprowadziłem cykl 3 warsztatów w mniej więcej miesięcznych odstępach. Tego typu testy były dla mnie niezwykle ważne, gdyż zmiana zachowania, która ma spowodować korzystanie z Utture jest rozłożona w czasie. Zachodzi ona w sposób ewolucyjny, dopasowany do możliwości uczestników oraz kontekstu organizacji. Chciałem empirycznie sprawdzić czy tak się dzieje.

Te spotkania utwierdziły mnie w przekonaniu, że Utture działa i że jest bardzo pożytecznym oraz potrzebnym narzędziem. Oprócz poszerzenia i ugruntowania wiedzy na temat Scrum mogłem zaobserwować, w jaki sposób uczestnicy warsztatów stopniowo zmieniają podejście do zadań Scrum Mastera. W jednym z przypadków, przy wejściu na poziom 3, byłem świadkiem bardzo pozytywnego i chyba oczyszczającego dla zespołu wydarzenia. Jestem bardzo ciekaw jak dalej potoczy się sytuacja w tamtym zespole.

Zmierzam w dalszym ciągu rozwijać ten produkt. Mam nadzieję otrzymać informację zwrotną od użytkowników, którzy albo pobrali PDF ze strony albo też zakupili swoją talię Kompasu Utture. Być może już w tym roku ukaże się pierwszy dodatek.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: