Wywiad

6. Czy zna Pan inną branżę (Scrum jest zwykle stosowany w branży IT), która może wykorzystywać Utture?

Scrum ma swoje korzenie w lean manumacturing, czyli sposobie zarzadzania produkcją wymyślona w zakładach Toyota w Japonii. Choć produkcja samochodów i wytwarzanie oprogramowania to diametralnie różne branże i wymagane jest inne podejście to udało się dostosować je do potrzeb branży technologii informacyjnych.

Scrum stał się bardzo popularny w branży IT. Sukces, który niejednokrotnie został osiągnięty dzięki zastosowaniu Scrum sprawił, że inne działy oraz branże są zainteresowane wdrożeniem u siebie ram postępowania Scrum. Również właściciele firm oraz osoby zarządzające chcą budować efektywne zespoły, dzięki którym mogą skutecznie zwiększać zadowolenie swoich klientów i tym samym zysk firmy.

Obecnie można spotkać się z zastosowaniem Scrum w takich obszarach jak: marketing, sprzedaż, zarzadzanie, edukacja oraz produkcja autonomicznych samochodów elektrycznych.

Scrum znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie mamy do czynienia ze zmiennym otoczeniem biznesowym, zespołem ludzi, którzy chcą dostarczyć wartościowy produkt dla klienta. Wartościowy dlatego, że zespół Scrumowym nieustannie stara się odkryć potrzeby i problemy z jakimi mierżą się klienci. Poszukuje nowych sposobów, aby jak najlepiej dopasować produkt do oczekiwań. Do tego dochodzą korzyści wynikające z samoorganizujących się zespołów.

Wszystko to wymaga oczywiście wysiłku i pracy. Zastosowanie ram postępowania Scrum pomaga nam wytrwać w zmienianiu firmowej rzeczywistości na lepszą, aby dostarczać jak najlepsze produkty.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: